İmplant

Bir ya da birden fazla diş eksikliğinde çene kemiği içerisine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Bir vida şeklinde olan implantlar çene kemiğinin içerisine yerleştirilerek bir süre implant ile çene kemiğinin kaynaşması beklenmelidir. Bu bekelem süreci üst çene için 4 ay alt çene için 3 aydır. Tabi bu süreler ideal sürelerdir.

Bazı durumlarda ise aynı gün hem implant yapılıp hem de üzerlerine diş takılması söz konusu olabilir. İmmediat yükleme dediğimiz bu tedavi protokolünün belirli şartları mevcuttur. Bu şartlara uyum sağlayan hastalarda immediat yüklemeler yapılabilir.

Özellikle ön diş kırık ya da çekim vakalarında hastaların estetik ve fonksiyonunu bozmamak amaçlı aynı gün içerisinde hem diş çekimi hem de implant ile üzerine restorasyon yani yapay bir kaplama diş yapılması mümkündür. tabi dijital iş akışı bu işlemleri bir hayli kolaylaştırmaktadır.

Geleneksel cerrahi yöntemlerle, yani eski yöntemlerle implant uygulamaları artık çok gelişti. Çok daha küçük işlemlerle implant yerleştirebiliyor ve çok daha kısa sürelerde implant tedavisini artık bitirebiliyoruz.

Farklı bir teknik olarak implanttan korkan ve implant uzun sürdiği için tedavi olmaktan ka.ınan ve istemeyen hastalar için alternatif bir yöntem olarak Guide Cerrahi söylenebilir.

İmplant-ankara