Dikişsiz İmplant Ankara

Dikişsiz İmplant Ankara

Geleneksel İmplantlara Göre Avantajları Nelerdir?

İmplant, eksik dişlerin yerine takmak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. İmplantlar, diş kökünü taklit eden ve çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalardır. İmplantlar, diş eti ve diş ile birleşerek, doğal dişe benzer bir görünüm ve işlev sağlar.

Geleneksel implant uygulamasında, diş eti kesilir ve çene kemiği delinir. Bu işlem, diş etinde şişlik ve ağrıya neden olabilir. Ayrıca, implantın yerleştirildiği bölgede enfeksiyon riski de vardır.

Dikişsiz uygulamasında ise, diş eti kesilmeden ve dikiş atmadan implant yerleştirilir. Bu yöntem, geleneksel implant uygulamasına göre daha az invazivdir ve iyileşme süresi daha kısadır.

Dikişsiz yöntemin geleneksel implantlara göre bazı avantajları şunlardır:

 • Daha az ağrılı ve invazivdir: Dikişsiz yöntem uygulamasında, diş eti kesilmediği için, geleneksel implant uygulamasına göre daha az ağrılı ve invazivdir.
 • Daha hızlı iyileşme süresi: Dikişsiz uygulamasının iyileşme süresi, geleneksel implant uygulamasına göre daha kısadır.
 • Daha az enfeksiyon riski vardır: Dikişsiz implant uygulamasında, diş eti kesilmediği için, geleneksel implant uygulamasına göre daha az enfeksiyon riski vardır.

Dikişsiz implant, geleneksel implant uygulamasına göre daha yeni bir yöntemdir. Ancak, son yıllarda giderek daha fazla yaygınlaşmaktadır.

Dikişsiz İmplant Nasıl Yapılır?

 1. Diş hekimi, implantın yerleştirileceği bölgeyi uyuşturur.
 2. Diş hekimi, implantın yerleştirileceği bölgeyi lazerle veya özel bir cihazla hazırlar.
 3. Diş hekimi, implantı çene kemiğine yerleştirir.
 4. Diş hekimi, implantın etrafını diş eti ile kaplar.

Dikişsiz implant uygulaması, geleneksel implant uygulamasına göre daha kısa süren bir işlemdir. İşlem genellikle 30-60 dakika arasında sürmektedir.

Bakımı Nasıl Yapılır?

Diş implantları, doğal dişler gibi bakıma ihtiyaç duyar. Bakımı da geleneksel implantların bakımına benzerdir. Bakım için aşağıdaki noktalara dikkat edilmesi gerekir:

 • Dişlerinizi günde iki kez fırçalayın ve diş ipi kullanın.
 • Dişlerinizi fırçalarken, diş etinize zarar vermemeye dikkat edin.
 • Dişlerinizi fırçalarken, diş eti çizgisini de fırçalayın.
 • Aşırı şeker ve asitli gıdalardan kaçının.
 • Diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret edin

Temel implant cerrahisi öncesinde bakılması gereken kan değerleri tablosu için https://dtedizcemturk.com/implant-oncesi-muayene/ linkinden yapılması gerekenler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dikişsiz İmplant Ankara ‘ da bir.ok klinikte uıygulanan bir yöntemdir. Diş Hekiminize danışınız.

TDB Fiyat Listesi Link.