Estetik Gülüş Tasarımı

gülüs-tasarimi-ankara

Estetik Gülüş Tasarımı Nedir?

Estetik Gülüş Tasarımı Ankara ‘ da az sayıda klinikte uygulanan bir yöntemdir. Var olan gülüşünden rahatsız olan hastaların gülüş estetiğini düzeltmek amacıyla yapılabilecek olan dijital ve konvansiyonel mock-up lar ve wax – up lar neticesinde hastanın gülüş estetiğinin düzeltilmiş halini öngörmek, ve yapılan tedavi planlamasıyla gülüşü değiştirme işlemidir.
Bu dizayn bazı durumlarda dijital ortamda yapılabileceği gibi, bazı hastalarda yapılacak ön çalışma ile birlikte direkt hastanın ağzındaki dişlerde kolay çıkarılabilir geçici akrilik dişlerle de uygulanabilir.

 

Estetik Gülüş Tasarımı Muayenesi Nasıl yapılır?

Öncelikle dikkatli bir muayene ve gerekli röntgenlerin çekilmesi gerekmektedir.

Estetik gülüş tasarımında doğru endikasyon, doğru teşhis ve doğru planlama doğru tedaviyi getirir.

Her hastada gülüş dizaynında yapılması gereken işlemler değişmektedir.

Dolayısıyla bilgisi ve yetenek açısından donanımlı hekimler tarafından gülüş estetiği planlanması yapılmalıdır. 

Estetik Gülüş Dizaynı yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Gülüş tasarımı yapılırken; 

  • Hastanın yaşı
  • Cinsiyeti
  • Yüz anatomisinin şekli ( yuvarlak, köşeli gibi)
  • Renk seçimi
  • Kaç diş yapılacağı ve tedavi planlaması
  • Yeni estetik dişler yapılırken, protezlerin üretileceği malzeme
  • Tedavi Yöntemi ( Lamine, Zirkonyum vs..)
  • Hastanın yanak yapısı
  • Dudak kalınlığı
  • Diş eti seviyelemesi ( Pembe estetik ) gibi bir çok detaya etken rol oynar.  Ve bu maddelerin hepsi yeni gülüşün planlaması konusunu etkiler. 

 

Estetik Gülüş Tasarımı Tedavisi Ne Kadar Sürer?

 

Minimum 2 saat maksimum 1 hafta gibi bir süre içerisinde hasta, yeni dişlerine kavuşabilir.

Bu süre yapılacak olan tedavi planlamasına göre değişkenlik göstermektedir.

Fakat diş eti operasyonları, pembe estetik ve lazer gibi işlemlerin bu süreye dahil olması durumunda tedavi süreci biraz daha uzayabilir.

Diş etine müdahale edilip zenith noktası seviyelemesinden sonra diş etinin iyileşmesi teorik olarak 27 gün sürmektedir.

Bu gibi durumlara Diş etinin yeni şeklini almasını beklemek faydalıdır. Diş estetiğini sağlayan şeyin önemli bir kısmı da diş etleridir. Dişlerin boyunun, şeklinin ortaya çıkmasını sağlayan şey biraz da diş eti çıkış profilidir. Bu profil estetik olarak düzeltilmeden, bir dişin estetik olması düşünülemez bile.

Diş etinin zaten güzel seviyelerde olduğu hastalarda ise, bekleme süresi bir hayli kısalır ve bazen bir gün ya da birkaç saat içerisinde hasta estetik dişlerine kavuşur.

Tedavi Planlaması Nasıl Yapılır?

Kliniğimize Estetik Gülüş Tasarımı yaptırmak için başvuran hastalarda rutin olarak bazı prosedürler uygulamaktayız.

Estetik gülüş dizaynı yapılacak olan hastadan, ağız içi panaromik film alınması olmazsa olmazdır. Bu diş röntgeni, tedaviye başlanmadan önce, var olan dişlerin sağlığıyla ilgili önemli bilgiler vermektedir. Estetik bir işlem yapılacaksa, bu sağlıklı dişler üzerine yapılmalıdır.

Diğer önemli bir konu, gülüş tasarımı konusunda; hekimin hayal ettiği estetik gülüş dizaynını hasta ile paylaşmasıdır. Ancak bu sadece hayal ederek son derece zor olacağından, ağız içerisinde fotoğraf çekimi için hasatlarımıza özel olarak kliniğimizde bulundurduğumuz profesyonel fotoğraf ekipmanlarıyla ağız içerisinden klinik stüdyosunda çeşitli açılardan fotoğraf çekimi yapılır. Bu fotoğraflar daha sonra büyük monitörlere aktarılır, ve hekim tarafından fotoğraf üzerinde hastaya var olan gülüşündeki problemler anlatılır.

Yine ağız içi fotoğrafların üzerinde bilgisayar programlarıyla hekimin planlaması dahilinde uygun değişiklikler yapılarak, gülüşün son halini ön izlemek mümkündür. Bu ön izleme için bir miktar süre gereklidir.

Estetik Gülüş Tasarımı muayenesi; Panaromik diş röntgeni ve Profesyonel ağız içi fotoğraf ekipmanları ve flaşlarla yapılmaktadır. Bu muayene ” estetik diş muayenesi ” kapsamında diğer muayenelerden çok daha detaylı yapılmaktadır ve ücrete tabidir.

Estetik Gülüş Dizaynı Ağrılı Bir Süreç midir?

Hayır. Zaten dizayn sırasında yani ön izlemeler sırasında hastaya herhangi bir işlem yapılmaz. Ancak tedaviye geçildikten sonra operasyonlar sonrası acı seviyesi minimum olacak şekilde tedaviler uygulanır. 

Günümüzde neredeyse her diş tedavisi seansında işlem fark etmeksizin anestezi uygulanacağı için, hiçbir diş tedavisinde ağrı olmaz.

 

Gülüş Tasarımı Ankara Limit Klinik Dt. Ediz Cem Türk tarafından uygulanmaktadır. 

Estetik Gülüş Tasarımı muayenesi profesyonel flaşlı fotoğraf çekimi ile uygulanmaktadır, ve ücretlidir.

Muayene randevusu almak için aşağıdaki numaradan ya da iletişim sayfasındaki numaranın üzerine tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. 
İletişim : 05524490077