Gülüş Tasarımı Ankara

Gülüş Tasarımı Ankara

Gülüş tasarımı, kişinin dişlerinin, diş etlerinin ve yüzünün uyumlu bir görünüme kavuşturulması için uygulanan estetik diş hekimliği tedavilerinin tümüdür. Gülüş tasarımı ile diş rengi, şekli, boyutu ve konumu değiştirilerek, kişinin daha estetik ve çekici bir gülüşe kavuşması sağlanabilir.

Ankara gülüş tasarımı, şehrin birçok diş kliniği tarafından uygulanmaktadır. Bu klinikler arasında, gülüş tasarımı konusunda uzmanlaşmış diş hekimleri bulunmaktadır. Ankara gülüş tasarımı fiyatları, klinikten kliniğe değişiklik göstermektedir. Ancak, genel olarak, gülüş tasarımı fiyatları diğer estetik diş hekimliği tedavilerine göre daha yüksektir.

Gülüş tasarımı, aşağıdaki aşamalardan oluşur:

  • Muayene ve planlama: Gülüş tasarımı tedavisine başlamadan önce, diş hekimi hastanın genel sağlık durumunu ve ağız içi durumunu değerlendirir. Ayrıca, hastanın gülüş beklentilerini belirler.
  • Dijital gülüş tasarımı: Diş hekimi, hastanın gülüş beklentilerini dijital ortamda oluşturur. Bu sayede, hasta tedavinin sonucunu önceden görebilir.
  • Tedaviye hazırlık: Dijital gülüş tasarımı sonucunda, tedavi planı oluşturulur. Tedavi planına göre, dişlere dolgu, kaplama, implant, ortodonti veya beyazlatma gibi tedaviler uygulanabilir.
  • Tedaviye başlama: Tedavi, belirlenen plan doğrultusunda gerçekleştirilir.
  • Takip: Tedavi sonrasında, hastanın düzenli olarak diş hekimini kontrol etmesi gerekir.

Gülüş Tasarımı Ankara’da Hangi Yöntemler Kullanılır?

Gülüş tasarımı tedavisinde, aşağıdaki yöntemler kullanılabilir:

  • Dolgu: Dişlerde küçük çaplı hasarlarda dolgu uygulaması yapılabilir. Dolgu uygulaması ile diş rengi, şekli ve boyutu değiştirilebilir.
  • Kaplama: Dişlerde daha büyük çaplı hasarlarda kaplama uygulaması yapılabilir. Kaplama uygulaması ile diş rengi, şekli ve boyutu tamamen değiştirilebilir.
  • İmplant: Eksik dişlerin yerine implant uygulaması yapılabilir. Implant uygulaması ile diş rengi, şekli ve boyutu korunabilir.
  • Ortodonti: Dişlerde çapraşıklık varsa ortodonti tedavisi uygulanabilir. Ortodonti tedavisi ile dişlerin şekli ve boyutu değiştirilebilir.
  • Beyazlatma: Dişlerin rengini açmak için beyazlatma tedavisi uygulanabilir. Beyazlatma tedavisi ile dişlerin rengi daha beyaz bir görünüme kavuşabilir.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş Tasarımı Ankara ‘da! Profesyonel fotoğraf eşliğinde yapılabilen bir tedavi öncesi protokoldür. Bu fotoğraf klinik içinde ve muayene esnasında çekilir. Yani aslında gülüş tasarımı dediğimiz bir tedavi öncesi hazırlık, bir tasarımdır. Her hastanın cinsiyeti, yaşı, fiziksel özellikleri, dudak yapısı, göz rengi, mesleği, toplum içerisindeki statüsü ve istekleri doğrultusunda yapılan bir tasarımdır. Amaç hastaya tedavi bitmeden önce nasıl bir gülüş dizaynına sahip olacağını görsel olarak sunmak, ev buna çok yakın sonuçlar elde etmeye çalışmaktır.  İster üst düzey yönetici olun, ister influencer, yaş grubu ne olursa olsun gülüş tasarımı, kişiye özel, ve kişisel isteklere göre yapılır.

Farklı Gülüşler, Farklı Tasarımlar

Gülüş dizaynının en önemli noktası planlamadır. Planlama doğru olduğu takdirde elde edilen sonuç doğru olacaktır. Tabi gülüş tasarımı yapılırken birçok farklı malzeme çeşidi kullanılabilir. Bunlar kompozit, porselen, e-max gibi bir çok farklı materyal olabilir. Bu noktada hasta ile hekim arasındaki iletişim çok önemlidir. Hekiminiz gülüşünüzle ilgili görüşlerini, ve düzeltmek istediği noktaları mutlaka planlamalı ve bildirmelidir. Ancak bu noktada hastanın da fikirleri çok büyük önem arz eder. Hastaların istekleri ve hekimin görüşleri tedavi öncesinde karşılıklı iletişimle aktarılmalıdır.

Amerikalıların ünlü bir lafı vardır;

“If it is working, do not fix it.”

Şu anlama gelir. Eğer çalışıyorsa, tamir etme. Bu cümleyi gülüş tasarımı için de kullanmak bir hayli mantıklı. Örneğin ön gruptaki dişlerde bir asimetri ya da  minimal ufak bir problem var ve bu sorun belli belirsiz, yani çok dikkatli bakılmadığı sürece belli olmuyor ise, bu noktada kişiye rahatsızlık vermeyen sağlam bir dişe estetik olsun diye büyük müdehaleler yapmak her zaman doğru olmayabilir. Bu noktada hekimin yönlendirmesi doğrultusunda karar verilmesi gerekir. Tabi bu durumlarda dişin sağlığı ve hastanın yaş gurubu da çok önemli bir etmendir. Günümüzde son teknoloji estetik prepless lamineler de üretilip dişin morfolojisi tamamiyle düzeltilebilmektedir. Prepless lamine, dişe hiç zarar verilmeden diş üzerine yerleştirilen estetik ve parlak olan doğal dişi birebir taklit eden 1 milimetreden daha ince restorasyonlarla yapılabilmektedir.

Peki Dişlerim Bitmeden Önce Görebilir miyim?

Bazı durumlarda evet, bazı durumlarda hayır.

Eğer ön dişlere uygulanacak olan işlem bir büyütme boşuk doldurma işlemi ise bir önizleme mümkündür. Ve dişe hiç zarar verilmeden önceden dişlerin nasıl görüneceği konusunda fikir edinilebilir. Ancak dişlerin ön yüzeyinde görünmesini istemediğimiz kırık çatlak renklenme çürük gibi dujrumlar varsa, onlar temizlenmeden yeni bir diş yapılamaz. Bu durumda dişlerin son halini tedaviye başlamadan hastanın kendi ağzında ve dişlerinde görme şansı olmaz. Ancak ve ancak dijital ortamda profesyonel fotoğraf çekilerek ve fotoğraf üzerinde oynamalar yapılarak görülebilir.

Bu aşamaya gelene kadar kullanılan malzemeler özel estetik setlerdir ve uygulanacak olan işlemler zaman almaktadır.  

Tedavi planlamasında karar verilen materyalden gerçek dişler yani lamineler yapıştırılır, böylece hasta için de hekim için de sürpriz olmayan, baştan karar verilmiş dişler ağızda daimi bir şekilde kullanılmaya hazır hale getirilir. Geçmişler olsun…

Gülüş tasarımı ankara ‘da uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Zamanda Yapılır?

Süreç uzun gibi anlatılsa da bazen birkaç saat içerisinde bitirilebilir. Tabi ki full mouth müdehale gerektiren vakalarda bu süre daha da uzayabilmektedir. Bu durum kişiye yapılacak olan tedavi planlamasındaki detaylara bağlıdır. Zirkonyum, emax, pembe estetik gereksinimi, bleaching, mölleme gibi işlemler süre olarak daha uzun zamanlarda bitirilmesi gereken tedavilerdir. Ancak zirkonyum yapılıp da 4 gün içerisinde bitirilen vakalar da mevcuttur. Dolayısıyla bu tarz işlemlerde en sağlıklı olan muayene olup, detaylı bilgi sahibi olmaktır. Kişiden kişiye değişiklik gösteren estetik diş tedavileri, her hastada farklı yaklaşımlarla ugulanacaktır.

TDB Fiyat Listesi Link.

Randevu için Tıklayınız